جلسه تبین و معرفی مواسات برای نخبگان و فعالان فرهنگی شهرستان ابهر

روایت براده ها

 

جلسه تبین و معرفی مواسات برای نخبگان و فعالان فرهنگی شهرستان ابهر

جلسه تبین و معرفی مواسات برای نخبگان و فعالان فرهنگی شهرستان ابهر، چهارشنیه 14 مرداد ماه در دفتر مواسات شعبه ابهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مواسات در شعبه ابهر، این جلسه همراه با تشریح برنامه های راهبردی و راهکارهای فرهنگی مواسات بود و در بخشی از جلسه هر یک از حضار نظرات و سوالات خود درباره مواسات و حوزه فرهنگ را بیان فرمودند.

در ابتدای جلسه، اقای وحید نادری از اعضای مواسات یه تبیین وضعیت فرهنگی کشور و رویکرد موسسه برای بهبود بحران موجود با طرح بحث نگرش ها، راهبردهاو راهکارها، درباره ساختار مواسات و چارت تشکیلاتی آن پرداختند.

سپس هر یک از حضار به بیان نظرات و سوالات خود در مورد موسسه پرداختند که در زیر به مواردی از آنها ذکر شده است.

آقای بیگوردی در مورد اهمیت فرهنگ در زمان حاظر بیان کردند: «اقتصاد در راستای فرهنگ بسیار مهم است و جایگاه ویژه ای دارد، همانطور که مقام معظم رهبری نسبت به معیشت مردم دغدغه دارند ما نیز باید گام هایی در این عرضه برداریم. تا مدل مکعبی اسلام که از محورهای متعددی تشکیل گردید پیاده گردد و کاریکاتوری نشود.»

آقای فخیمی ریاست شورای شهر شهرستان ابهر در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری به بیان علت اهمیت فرهنگ پرداختند، که فرهنگ یک پله بالاتر از بقیه امور بوده و تا فرهنگ، فرهنگ ناب و اصیل نباشد بقیه عوامل نیزصحیح ادامه پیدا نمی کند و اگر مومن فرهنگی در مسند مسئولیت نباشد دچار این بحران ها می شویم، پس حرکت موسسه سازنده هست و امید را در دلها زنده می کند.

در ادامه جلسه، آقای مردانی بیان نمودند: تفاوت اسلام ناب با اسلام امریکایی در امر به معروف ونهی از منکر است. در صدر اسلام بسیاری از افراد شبانه روزی در حال عبادت بودند ولی کار به جایی می رسد که سر از تن امام زمانشان جدا نمود و این ناشی از مال حرام در دل هایشان بود. در حال حاضر نیز اینچنین است. اگر در هسته اول کار فرهنگی که خانواده است لقمه حلال نباشد، کارفرهنگی نتیجه بخش نمیباشد و اثرگذار نخواهد بود. و برنامه های زمانی قابل اجراست که مومنان واقعی تربیت یافته باشند. پس باید وقت بیشتری برای تربیت مومنان واقعی صرف نمود. و هرچه کار فرهنگی موازی انجام شود سازنده است.

حسن ختام این جلسه، صحبت های حجت الاسلام عطوفی در مورد اساسنامه موسسه بود و در این مورد فرمودند: «اعضای مواسات باقدرت تمام به راه خود ادامه خواهند داد و دلیل این امر بهره گیری از مفاهیم قرآن است، که می فرماید: "اگر گروهی ببینند که کار فرهنگی انجام می شود و فقط نظاره گر باشند قطعا فاسق هستند."»

 

 

نوشتن دیدگاه


 

Scroll to Top